Kapat

Şeker Hamuru


 

Özellikle biz bayanların evde kendilerini en yakın hissettikleri alanlardan biri ve yeni tarifler keşfetmeye açık olduğumuz alan değişmeyen bir cevap olan mutfaktır. Çalışan bir bayan da olsak ev hanımıda olsak mutfakta vakit geçirmek ve sevdiklerimiz için birşeyler ortaya çıkarmak hepimizin ilgi alanına girmektedir.

 

Şüphesiz ki mutfakta yapmaktan en çok zevk aldığımız şeylerden biri yeni tariflerdir. Özellikle pasta yapımında kullanılan şeker hamurunun yeni tarif keşiflerimizde büyük yardımı dokunmaktadır. Ama öncelikle şeker hamuru nedir ve kullandığımız şeker hamuru zararlımıdır, bunları bir ele alalım.

 

Şeker Hamuru; Pasta ve kurabiye süslemelerinde kullanılan hammaddesi sus ve şekerdir. Şeker hamurunun içerisinde ağırlıklı olarak pudra şekeri kullanılmaktadır. Ana bileşenleri glikoz, gliserin, pudra şekeri, toz jelatin ve sudur. Kullanımı oldukça kolay olan şeker hamurunu merdana yardımıyla açarak rahatlıkla pasta, kek ya da kurabiye süslemelerinizi yapabilirsiniz. Kalıplar yardımıyla şeker hamurlarınızı şekillendirebilir misafirlerinize görsel şölenler sunabilirsiniz. Farklı renklerde şeker hamurları kullanarak çocuklarınızın dikkatlerini yaptığınız yiyecekler üzerinde toplayabilir onların iştahlarını açabilirsiniz.

 

Şeker hamurunda kullanılan maddeler oldukça zararsızdır ve kesinlikle zararlı bir etki içermemektedir. Şeker hamurunu evde kendiniz yapabileceğiniz gibi dışarıdan hazır olarak da temin edebilirsiniz.

 

Şeker Hamurunun Kullanım Alanları;

 

· Şeker hamuru kaplama malzemesi olarak kullanılabilir. Böylelikle pastanızı rahatlıkla süzgün bir şekle sokabilir, pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Bunun için şeker hamurunu yumuşatarak merdaneyle açabilirsiniz. Mutfak tezgahınız bu işi kolaylıkla yapabileceğiniz bir alandır. Tezgahın üstüne nişasta ve pudra serperek hamurun tezgaha yapışmasını engelleyebilirsiniz. Yumuşak ve istenilen büyüklükte açmış olduğunuz şeker hamurunu hava almadan pastanızın üstüne koyabilir, kenarlarındaki fazlalıkları bıçak yardımıyla alabilirsiniz.

 

· Şeker hamurundan sıklıkla kullanılan diğer hamur çeşidi modelleme hamurudur. Şeker hamurunu kullanarak çeşitli figürler elde edebilirsiniz. Ancak burada yardımcı malzemeler kullanarak hamuru sabitlemeniz gerekmektedir. Aksi halde hamur çabucak kırılabilir bu da figürlerinizin bozulmasına sebep olabilir.

 

Daha önceden kullanmış olduğunuz şeker hamurlarını toplayarak daha sonra yapacağınız yaratıcı tarifler için dolapta bekletebilirsiniz. Dolapta beklettiğiniz süre içerisinde şeker hamurunuza hiçbir bozulma meydana gelmediğini gözlerinizle göreceksiniz.

 

Şeker Hamuru

 

Şeker hamurları kalıplarıyla alakalı şeker hamuru kalıpları kategorimizi ziyaret edebilir, kek ve kurabiyelerinize en güzel şekilleri şeker hamuru kalıplarıyla verebilirsiniz.

 

Kaliteli ve güvenli bir alışveriş için sizinkalip.com sitemizi ziyaret edebilir, pasta malzemeleri ve hamur kalıplarına sitemizden ulaşabilir aklınıza takılan sorular için info@sizinkalip.com mail adresimizden bizimle iletişime geçerek sorularınızın en doğru cevaplarını alabilrsiniz.

 

şeker hamuru kalıpları

 

 

 

 


Macaron Mat Daire Şekilli 35 hücreli

Macaron Mat Daire Şekilli 35 hücreli

35,00 TL
Yeni
BEBEK SETİ BORDÜR

BEBEK SETİ BORDÜR

25,00 TL
Yeni
A2 Boyutlu Çalışma Matı- Çift taraflı

A2 Boyutlu Çalışma Matı- Çift taraflı

98,00 TL
Yeni İndirimli
Hızlı Kargo
Bebek Silikon Kalıp Set

Bebek Silikon Kalıp Set

14,00 TL
KALİGRAFİ- EĞLENCE - DÜĞÜN

KALİGRAFİ- EĞLENCE - DÜĞÜN

45,00 TL
Yeni İndirimli
DEKOR NO 14 (7x6CM)

DEKOR NO 14 (7x6CM)

9,00 TL
Yeni İndirimli
ÇokluTüyler Set

ÇokluTüyler Set

17,00 TL
Yeni İndirimli
Hızlı Kargo
Robotlar Silikon Kalıp

Robotlar Silikon Kalıp

19,00 TL
Yeni
Kurabiye Boy Alfabe Stamp Set- büyük ve küçük harfler+rakamlar+şeffaf plaka

Kurabiye Boy Alfabe Stamp Set- büyük ve küçük harfler+rakamlar+şeffaf plaka

50,00 TL
Yeni İndirimli
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

Sizin Kalıp © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

Sosyal Medya